ŠARŪNAS PETRAUSKAS
Šarūnas Petrauskas yra jaunas architektas. Nuo 2019 m gilinasi į gyvosios gamtos principų pritaikymo architektūroje problematiką. Nenurimsta kurdamas erdvines micelio struktūras tikėdamas, kad tai yra ateities architektūros vizija.

Kaunas 3022
Kaunas 3022 - nepriklausoma kultūros platforma, apjungianti ir prijungianti vis besiplečiantį lanką išradingų bei smalsių žmonių. Organizacijos veiklos sritys driekiasi plačiu perimetru, nuo reivų organizavimo iki interaktyvių patirčių kūrimo institucinėse erdvėse, ir kasdienių pašnekesių su Baravyku.
Pirmoji pop-up eksperimentinė(s) architektūros galerijos A-XY renginių ciklo future lab.01_HYPHA dalis – architekto Šarūno Petrausko paroda, kurios metu bus stebimas micelio erdvės augimas bei pristatomas Kaunas 3022 garso eksperimentas, kurio metu ji transformuosis į garsinę struktūrą.

Hifas – hypha (gr. ὑφή, hyphē) - „tinklas“ - išsišakojusi, susiraizgiusi ir tankiai susipynusi gijelė. Daugybė plonyčių hifų sudaro grybieną - micelį. Parodoje pristatoma gyva micelio biostruktūra „Hypha-3“. Tai tęstinio tyrimo eksperimentas, kurio metu yra gilinamasi į grybieną, gamtoje plačiai išplitusią gyvybės formą, tačiau retai nagrinėjamą architektūros plotmėje. Šios materijos pažinimas yra naudojamos kaip įrankis kuriant konceptualią architektūrą, ieškant naujos architektūrinės raiškos ir atsakymo į klausimą: kaip būtų galima auginti erdvines struktūras pritaikytas žmonių veiklai?

Šio eksperimento metu architekto Šarūno Petrausko iš grybienos auginama biostruktūra „Hypha 3“ yra naujos architektūrinės raiškos paieškų rezultatas, kurį stebint analizuojamos materijos galimybės ir pritaikomumas erdvių kūrime. Architektūros plotmėje grybienos materija nedaug nagrinėta, nors yra labai išplitusi gamtoje ir užima svarbią vietą ekosistemoje. Auginant micelį norima atskleisti netikėtą ir mažai pažintą grybų karalystės kuriamą erdvinį pasaulį, kuris gali praplėsti vaizduotės bei kūrybiškumo ribas.


Renginių ciklas:
/ 09 28, 18:30 architekto Šarūno Petrausko parodos atidarymas
/ 10 07, 11:00 edukacija vaikams su „Mažasis architektas“ edukatore, KTU doktorante Egle Januškiene
/ 10 14, 11:00 ekskursija po miškus kartu su grybų pasaulio eksperte, edukatore ir mikologe Aurelija Plūke
/ 10 19, 18:30 parodos uždarymas ir chemiko/ mikologo – gamtos tyrimų centro doktoranto, MB „Pjaunu grybą“ tyrėjo Mato Gavenausko paskaita „Grybai ir jų erdvės“


Parodos rėmėjai ir skoniai: MB "Pjaunu grybą" ir MB "Kombučerija"



Parodos fotodokumentacija: Vika Pranaitytė
Atidarymo fotografijos: Vika Pranaitytė, Lina Pranaitytė, Eglė Januškienė